Przygotowanie produktu do zdjęć

Przygotowanie produktu do zdjęć - czyli jak dbamy o naszych klientów


Poprawnie naświetlone zdjęcia produktowe są bardzo ważne. Ale czy to wszystko? Według nas nie! Dlatego w trosce o klienta odpowiednio przygotowujemy produkty.

Przed rozpoczęciem sesji zawsze czyścimy przedmiot, aby na zdjęciach wyglądał jak najlepiej. Nawet bardzo dokładnie umyta szklanka podczas transportu zabrudzi się chociażby delikatnymi pyłkami, których na co dzień nie zauważamy, ale na fotografiach wykonanych w świetle błyskowym przy użyciu świetnej jakości optyki, są bardzo widoczne. Aby nie płacić dodatkowo za retusz, warto dobrze jest wybrać fotografa produktowego, który pomyśli o wszystkim, zanim naciśnie spust migawki.

Bardzo dobrym przykładem jest kabel, który musi być odpowiednio obcięty bo inaczej wygląda nieciekawie:
 
Natomiast tak wygląda fotografia z naprostowanym i odpowiednio naciętym kablem przez nasze studio:
 
Dopiero po odpowiednim przygotowaniu kolejno są widoczne wszystkie powłoki. Prawda że teraz wygląda lepiej?


Przy wyborze wykonawcy fotografii produktowych warto wziąć pod uwagę także inne aspekty, które opiszemy w kolejnych artykułach.


fotografia produktowa, fotografia reklamowa, packshot, fotograf produktowy

Inne artykuły

Packshoty - dlaczego są tak ważne?

Fotografia produktowa jest niezwykle ważna w wielu dziedzinach bo to właśnie ona wspiera nas na wielu etapach sprzedaży począwszy od zaprezentowania produktu, zachęcenia do zakupu jak i wsparcia obrazem podczas wyjaśnień jak działa produkt. Dobrym przykładem jest chociażby instrukcja obsługi w której bardzo ważne jest aby znalazł się dokładny opis poszczególnych funkcji, właśnie to gwarantuje poprawne użytkowanie towaru a zarazem uśmiech na twarzy klienta gdy dokładnie wie gdzie znajdzie najpotrzebniejsze dla niego informacje.

Czytaj więcej